COMUNA HERECLEAN

STRATEGIA DE DEZVOLTARE A COMUNEI

” Hereclean, o comunitate dinamică și primitoare, cu un nivel ridicat de calitate a vieții, capabilă să ofere condiții bune investitorilor în vederea unei dezvoltări locale durabile, bazate pe industrie, servicii și agricultură tradițională”

Dezvoltarea viziunii comunei Hereclean (2015-2020) :

Viziunea presupune definirea ”viitorului dezirabil” al comunei Hereclean, modul în care se dorește să arate comuna pe termen lung.
Este vorba despre:

• modul în care comunitatea se raportează la proprii cetățeni (ce le oferă în mod esențial acestora) și,
  • valorile principale ale comunității.

Cetățenii comunei susțin că peste cinci ani, comuna Hereclean va avea o infrastructură dezvoltată, o orientare industrială și agricolă a economiei, cu investitori din comună și din afara comunei. Locuitorii vor beneficia de o infrastructură de calitate și condițiile de viață vor fi din ce în ce mai bune.
În concluzie, viziunea comunei Hereclean pentru 2015-2020 se poate rezuma astfel: